ALT*PRIDE PRO PILSEN PRIDE 2019

0
205

V loňském roce zasedl Alt*Pride v panelové diskuzi Pilsen Pride. Letos jsme členy vyzvali na uspořádání vlastních besed, s naší velkou radostí nabídku přijali, a proto se máte opravdu na co těšit. Přijměte naše společné pozvání na diskuzi a přednášku spojenou s diskuzí následujících témat:

Polyamorie
(přednášející: Magda a Mani)
23. 8. v Papírna, 15:30

NÁZEV: Úvod do polyamorie a konsenzuální nemonogamie, otevřená diskuze s polyamoriky.

ANOTACE: S proměnou rodiny se objevují nové formy vztahů. Jde dlouhodobě žít i jinak než ve věrném vztahu dvou lidí? A kde vlastně hledat lásku, když o vztazích veřejně mluví buď homofobní sexuolog nebo konzervativní biskup? Pod nálepkou “polyamorie” se mohou schovávat různé typy netradičních vztahových uspořádání. Definují se tak lidé, kteří nepovažují citovou a sexuální výlučnost za základ stabilního vztahu a často jsou schopni hluboce milovat víc lidí naráz.

Lidská imunitní nedostatečnost
(přednášející: Michael)

23. 8. v Papírna, 16:30

NÁZEV: Lidská (imunitní?) nedostatečnost: kritická přednáška

ANOTACE: Doba je zvláštní. Společnost si žádá, abychom se vzájemně podporovali, místo toho se vzájemně potápíme. Když potřebujeme pomoci, pomůže nám většinou náhodná neznámá osoba. Pokud nám chce někdo ublížit, neváhá investovat čas a sílu do aktivit k tomu vedoucích.

Ohledně viru HIV jsme slyšeli hodně „špatných“, zastaralých a konspiračních zpráv a zpráv „dobrých“ slyšíme minimum. Člověk s nedetekovatelnou virovou náloží nemůže nakazit svého partnera. Proč se o tom více nemluví? PrEP jakožto účinná prevence: Proč se o tom více nemluví? Proč byla první reakce některých gayů na PrEP negativní namísto radosti, že jim samotným může tato látka pomoci? Proč lékaři zpochybňují kampaň “Nezjistitelný = nepřenosný”? Jak zastavit narůstající nebezpečný trend self-stigma a co to vlastně znamená? Proč Alt*Pride kritizuje, jak je to s alternativními Pride akcemi ve světě a jak přijmout kritiku?

Více informací na facebookových stránkách.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here