Teplá Plzeň prvorepubliková

0
845

24. 8. 2019, náměstí T.G. Masaryka (u památníku), 10:00

NÁZEV: Teplá Plzeň prvorepubliková

ANOTACE: Bez politicko-hospodářské plzeňské homosexuální aféry domnělého špiona Kábely nelze vyprávět příběh meziválečné Plzně v masarykovské republice. Bez autentického historického zpracování dobových politických afér, ve kterých hrála roli homosexualita, nelze vyprávět ani dějiny Československa 30tých let a také celé středoevropské dějiny první poloviny 20. století. Přesto se historické bádání stále potýká s tabuizací těchto témat.

Po loňském úspěchu se bude i letos konat historicko-vlastivědná vycházka po místech spjatých s plzeňskou meziválečnou homosexuální komunitou. Za první republiky byla Plzeň po Praze a Brnu místem s nejrozvinutější homosexuální sociabilitou. V roce 1932 rozvířily veřejné mínění dvě velké homosexuální aféry. Kdo se skrýval po přezdívkami Zelinářka, Mignon, Zeppelinka, Odetta, Gramofonka, či Cilka řeznice? Je pravda, že každý hochštaplerský homosexuál je také špion nepřátelských mocností? Jak lze plzeňskou prvorepublikovou homosociabilitu zařadit do dobového kontextu většinové společnosti?

Průvodcem vlastivědné vycházky bude historik Lukáš Nozar, člen Společnosti pro queer paměť. Vycházka bude trvat přibližně jeden a půl hodiny. Sraz 24. 8. v 10:00 u památníku na náměstí T. G. Masaryka zakončení bude u Divadla J. K. Tyla.

Těšíme se na vás!

Více informací na facebookových stránkách.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here